حامیان ما
حمایت می‌کنیم

کمک به کودکان سرطانی

در همان روزهای آغازین تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، در بهار ۱۳۸۶، در نشریه دانشجویی سایه روشن که متعلق به انجمن اسلامی دانشجویان بود مشغول به همکاری شدم. پس از چاپ اولین شماره ای که به عنوان نویسنده و طراح همکاری کردم، با موج انحلال انجمن های اسلامی و انحلال انجمن اسلامی این دانشگاه، به فکر تاسیس نشریه ای مستقل به صاحب امتیازی خودم افتادم.

از مهر ۱۳۸۶ به طور مستمر برای اخذ مجوز تلاش کردم و پس از حدود ۵ ماه مجوز گرفته شد. در این مدت زیباترین خاطرات من همراه با گروهی از دوستانم شکل گرفت که بی شک بهترین خاطرات دوران تحصیل من خواهند ماند. روزها و شب هایی که مانند یک مجله حرفه ای کشوری با جدیت تلاش می کردیم. بر خودم لازم می دانم از خانم بهناز کمرانی و آقای میثم معتمدپور و سینا همایی به خاطر همدلی و کمک برای اخذ مجوز و سپس مراحل چاپ شماره اول مجله {که در ۳۱ فروردین ماه ۱۳۸۷ چاپ شد} سپاسگزاری کنم.

تا اسفند ماه همان سال ۴ شماره دیگر منتشر شد که شماره سوم به صورت ویژه و کوتاه در پیرامون انتخابات شورای صنفی دانشگاه بود.

در طول این یکسال { و قبل و بعدش} دوستان زیادی همکاری نمودند. افرادی که برای انتشار نشریه ای که کمترین منفعت مالی نداشت تلاش کردند. لازم می دانم که از تک تک آنها نام ببرم و صمیمانه از آن ها سپاسگزاری کنم.

بهناز کمرانی -روابط عمومی- که بی شک، بیشترین کمک را به من نمود و گاها از من نیز بیشتر با برخورد خوب دانشجوها از نشریه خوشحال می شد و در برخورد با مشکلات پیش رو، ناراحت.

دوست خوبم مثیم معتمدپور -دبیر تحریریه- که او هم همیشه همراه و مشوق من بود.

علی اصغر یزدانی عزیز -قائم مقام و مدیر مالی- که علاوه بر مطالب زیبایش همیشه تکیه گاه محکم نشریه بود.

محمدرضا ابن عزیز، سردبیر نشریه که هر جا می خواستیم یکی از اعضای نشریه را مورد عنایت قرار دهیم و سوژه اش کنیم او داوطلب می شد!

محسن میکلانی و سیدجمال‌الدین‌طباطبایی که در ویراستاری مطالب رسیده کمک کردند.
علی مختاری -دبیر سیاسی- که همیشه مجبور بودیم مطالبش را تعدیل کنیم!
و دیگرنویسندگان:
میثم‌دغلاوی/ ناهید‌صالحی/ محبوبه‌عباسی/ فخرالدین‌محمدموسایی/ افسانه‌قاسم‌زاده/ رویا‌صدیقین/ محمدجواد ماجد/ محب فتاحی/ فاطمه حکیمی/ آیه فلکیان/ فرزانه عالی/ نفیسه نقدیپور/ سلیمه رئیسی/ سجاد صادقپور/ راضیه نادری/ فریده سادات آموزگار/ خدیجه شریفی/امین‌باقری/ پیمان‌هاشمی/ مرضیه‌حاجی‌امینی/ محمدرضا‌آرامش/ محمدسلیمی/ سیدکمال‌میرزابابایی/ امین‌ابراهیمی/ مسعودبرجیان/ زهره‌صادقی/ مهری‌چیانی

و من هم، صاحب امتیاز و مدیر مسئول نشریه دانشجویی سیاه و سفید بودم.

در بهار ۱۳۸۸ و قبل از انتخابات، با احضار کمیته ناظر بر نشریات رو به رو شدم. می توانید این جا را بخوانید تا از تخلفاتی که برایمان نام بردند مطلع شوید. نشریه به مدت ۳ ماه توقیف شد و پس از پیگیری و درخواست تجدید نظر یک ماه و نیم شد. پس از نتیجه انتخابات و همچنین مسائلی که پیش آمد تصمیم بر پایان کار نشریه گرفتیم.

مجله اینترنتی به همین آدرس از همان ابتدای کار نشریه با درج مطالب چاپ شده فعال بود و پس از پایان کار نشریه، منحصرا کار بر روی مجله اینترنتی ادامه یافت.

البته هم اکنون اکثر کادر قدیمی نشریه فعالیتی نمی کنند واز سال ۸۹ جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران و دانشگاه هنر تهران نیز به ما پیوستند و رویکرد مجله در زمینه های مختلف فرهنگی و ادبی و هنری عمیق تر گشت. هم اکنون سردبیر مجله  خانم راضیه مهدی زاده هستند. تحصیلات آکادمیک ایشان،کارشناسی فلسفه از دانشگاه تهران و کارشناسی مطالعات سینمایی از دانشگاه هنر تهران می باشد.از دیگر فعالیت های ایشان می توان به دبیر فیلموسوفی مجله ی پژوهشی آکادمی هنر،پژوهشگر سینما، نویسنده و سردبیر مجله سیاه و سفید، سردبیر و هیئت تحریریه سایت سینمایی سینما-چشم.همکاری با نشریات فیروزه، مرور، آفتاب، آدم برفی ها، آکادمی علمی-تخیلی،روان شناسی هنر،روزنامه های شرق و اعتماد و…   نام برد.

در ضمن شما هم می توانید عضوی از نویسندگان مجله اینترنتی سیاه و سفید باشید.

محمد اسماعیل آرامش،

مدیر مجله اینترنتی سیاه و سفید

۶پاسخ به “درباره ما”

یک نظر بگذارید