حامیان ما
حمایت می‌کنیم

کمک به کودکان سرطانی

كتابخونه

یک کیلو ماه

- ” یک کیلو ماه”
نوشته ی راضیه مهدی زاده
نشر هزاره ققنوس
.
.
بخش هایی از کتاب:
.
– آن دستگاه ها نمی توانند موهای مجعد تو را بو بکشند. نمی توانند پرهای حریر تو را ببینند. هنوز هیچ عکس واضحی از چشم های تو به من نداده اند اما من می توانم تو را بو کنم. ببینمت. با تو حرف بزنم وبرایت قصه بگویم. تو زنده ای. تو هستی و ترسیدن،شوکه شدن،دستگاه های پزشکی و دکترها،همه شان دروغ می گویند.
.
– دستم را پاورچین تا نزدیکی‌های ناف می‌آورم و تو را با آن آشنا می‌کنم. همین جا باید دستم را از توی سوراخ ناف،فرو کنم توی دنیای تو. دستم غوطه بخورد وسط یک اقیانوس لزج. وسط یک جنگل آبی.
دقت می‌کنم.گوش می‌سپارم. تو داری فرش می بافی.این هم صدای رج زدن. این هم رگ‌های آبی و قرمز من که با دست‌های کوچک تو به هم بافته می‌شود.
از اینجا خوشت می‌آید،قول می‌دهم.
.
– باید آرام صدایت کنم و بگویم گریه نکن. این تازه اول راه است.آدم همیشه اولش گریه اش می‌گیرد. باید برایت تعریف کنم که‌این خاصیت سفر است.اولش گریه می‌کنی و اصرار داری برگردی به خانه‌ی قبلی،به سرزمین قبلی،به همان جا که قبلا بودی اما کم کم خوشت می‌آید.کم کم خانه ات را در دنیایی جدید می سازی.
می بینی خاک هم چیز بدی نیست و می‌تواند جای آن حوضچه‌ی رقیق آب را بگیرد. بعد کم کم عادت می‌کنی. با خاک، بازی می‌کنی. مجسمه می سازی. دانه می کاری و…و بعد از چند سال یک روز وقتی باران آمد و بوی خاک بلند شد،پیش خودت می‌گوی این بو چقدر آشناست و می بینی کلا همه چیز را یادت رفته است.

.
.
مرکز پخش اصلی:
تهران – خیابان انقلاب- بین متروی فردوسی و دروازه دولت- خیابان رامسر – پلاک ۱- واحد ۵ تلفن ۸۸۳۱۷۸۳۲
.
فروش پیامکی:
ارسال عدد۴۱۹به شماره ۰۲۱۸۸۳۱۷۸۳۲
.
فروش اینترنتی:
لینک فروش اختصاصی و اینترنی کتاب یک کیلو ماه
(باز شدن سایت ۲۰ ثانیه طول می کشد. صبور باشید.)
.
فروش نسخه الکترونیکی برای هموطنان خارج از کشور:
http://www.ketabrah.ir/
http://taaghche.ir/
http://fidibo.com/
http://www.nashrafa.ir/Default.aspx
 یک کیلو ماه نوشته ی راضیه مهدی زاده

یک نظر بگذارید